Parafia Św. Katarzyny

W NOWYM TARGU

 PROBOSZCZ 

ks. mgr Zbigniew Płachta R.M. wyśw. 1987, także kapelan Szpitala w wymiarze 1/2 etatu. 

 WIKARIUSZE 

Ks. mgr Włodzimierz Szumiec, ur. 1968 w Krakowie, pochodzi z Parafii N.M.P Matki Kościoła w Brzeziu, /ma trzech braci i siedem sióstr. Jeden z braci - Przemysław teraz Joachim to franciszkanin, przyjął święcenia kapłańskie w 2013 roku / wyświęcony przez posługę Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego w 1993 roku, pracował w Parafii bł. Anieli Salawy w Sieprawiu - Ks. Proboszcz + Antoni Rusinek, Ks. Piotr Kluska, M.B.N.P w Krakowie - Nowej Hucie - Ks. Proboszcz Józef Prorok, św. Maksymilia Kolbe w Woli Filipowskiej - Ks. Proboszcz Jan Raczek, Matki Bożej Królowej Polski - Sankturium Fatimskim w Krakowie - Nowej Hucie - Ks. Proboszcz Edward Baniak, obecnie w  Parafii św. Katarzyny od 2011 r. Jest "Seniorem" Parafii, katechetą w Gimnazjum nr 1, opiekunem Parafialnej scholi "Katarzynki", opiekunem Dziecięcej Grupy Misyjnej,  przygotowuje kandydatów do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjum. W ramach hobby dba o ogródek przy plebanii.

Ks. mgr Łukasz Czarnik, ur. 1984 r. w Oświęcimiu, święcenia kapłańskie przyjął w 2011 roku, od tegoż roku pracował w Parafii św. Sebastiana w Jurgowie. Obecnie /od 2015/  w Parafii św. Katarzyny. Jest katechetą w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, jest opiekunem Grupy Apostolskiej, Służby Liturgicznej Ołtarza, prowadzi przygotowania do bierzmowania dla klas VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum, oraz znając język migowy liturgiczny odprawia Msze Św. dla głuchoniemych.

KS. KAPELAN SZPITALA 

Ks. mgr Marcin Strachanowski, kapelan szpitala im. Jana Pawła II

Ks. mgr Marcin Strachanowski E.c., ur. 1965, święcenia kapłańskie 1991, od 2014 kapelan Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu oraz wikariusz Parafii Św. Katarzyny.

 

 KOŚCIÓŁ P.W. ŚW. ANNY 

Ks. mgr Mieczysław Łukaszczyk, Kapelan Ojca Świętego, wyświęcony 23 czerwca 1963r.
Ks. Prałat Mieczysław Łukaszczyk – urodził się w Ostrowsku 24 czerwca 1939 r. Tam też ukończył szkołę podstawową, następnie Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk ks. bpa Karola Wojtyły 23 czerwca 1963 r. na Wawelu. Pracował jako wikariusz w Brzeziu koło Bochni, w Jaworznie – Ciężkowicach, w Parafii św. Piotra i Pawła w Trzebini, następnie w Raciechowicach i Stryszawie. W 1975 r. objął probostwo w Gilowicach koło Żywca. Pełnił je do sierpnia 1983r. Proboszcz Parafii św. Katarzyny od 27 sierpnia 1983 r. 10 listopada 1996 roku został mianowany Kapelanem Ojca Świętego. Jest kapelanem Związku Podhalan i jego honorowym członkiem. Od 17 lutego 2007r. jest rektorem kościoła św. Anny.

Telefon kontaktowy : 603 12 56 24

 

 
Dziś mamy