Parafia Św. Katarzyny

W NOWYM TARGU

 PROBOSZCZ 

ks. mgr Zbigniew Płachta R.M. wyśw. 1987, także kapelan Szpitala w wymiarze 1/2 etatu.

 

 KS. KAPELANI 

 

 

Ks. mgr Marcin Strachanowski, kapelan szpitala im. Jana Pawła II

Ks. mgr Marcin Strachanowski E.c. wyśw. 1991 od 2014 kapelan Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu oraz wikariuszem Parafii Św. Katarzyny.

 

 WIKARIUSZE 

Ks. mgr Włodzimierz Szumiec, ur. 1968 w Krakowie, pochodzi z Parafii N.M.P Matki Kościoła w Brzeziu, /ma trzech braci i siedem sióstr. Jeden z braci - Przemysław teraz Joachim to franciszkanin, przyjął święcenia kapłańskie w 2013 roku / wyświęcony przez posługę Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego w 1993 roku, pracował w Parafii bł. Anieli Salawy w Sieprawiu - Ks. Proboszcz + Antoni Rusinek, Ks. Piotr Kluska, M.B.N.P w Krakowie - Nowej Hucie - Ks. Proboszcz Józef Prorok, św. Maksymilia Kolbe w Woli Filipowskiej - Ks. Proboszcz Jan Raczek, Matki Bożej Królowej Polski - Sankturium Fatimskim w Krakowie - Nowej Hucie - Ks. Proboszcz Edward Baniak, obecnie w  Parafii św. Katarzyny od 2011 r. Jest "Seniorem" Parafii, katechetą w Gimnazjum nr 1, opiekunem Parafialnej scholi "Katarzynki", opiekunem Dziecięcej Grupy Misyjnej,  przygotowuje kandydatów do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjum. W ramach hobby dba o ogródek przy plebanii.

Ks. mgr Łukasz Czarnik, ur. 1984 r. w Oświęcimiu, święcenia kapłańskie przyjął w 2011 roku, od tegoż roku pracował w Parafii św. Sebastiana w Jurgowie. Obecnie /od 2015/  w Parafii św. Katarzyny. Jest katechetą w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, jest opiekunem Grupy Apostolskiej, Służby Liturgicznej Ołtarza, prowadzi przygotowania do bierzmowania dla klas VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum, oraz znając język migowy liturgiczny odprawia Msze Św. dla głuchoniemych.

 

 KOŚCIÓŁ P.W. ŚW. ANNY 

Ks. mgr Mieczysław Łukaszczyk, Kapelan Ojca Świętego, wyświęcony 23 czerwca 1963r.
Ks. Prałat Mieczysław Łukaszczyk – urodził się w Ostrowsku 24 czerwca 1939 r. Tam też ukończył szkołę podstawową, następnie Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk ks. bpa Karola Wojtyły 23 czerwca 1963 r. na Wawelu. Pracował jako wikariusz w Brzeziu koło Bochni, w Jaworznie – Ciężkowicach, w Parafii św. Piotra i Pawła w Trzebini, następnie w Raciechowicach i Stryszawie. W 1975 r. objął probostwo w Gilowicach koło Żywca. Pełnił je do sierpnia 1983r. Proboszcz Parafii św. Katarzyny od 27 sierpnia 1983 r. 10 listopada 1996 roku został mianowany Kapelanem Ojca Świętego. Jest kapelanem Związku Podhalan i jego honorowym członkiem. Od 17 lutego 2007r. jest rektorem kościoła św. Anny.

Telefon kontaktowy : 603 12 56 24

 

 
Dziś mamy