Parafia Św. Katarzyny

W NOWYM TARGU

Schola "Katarzynki" działa przy parafii św. Katarzyny w Nowym Targu od 2007 roku.
Pierwszym opiekunem scholi był ks. Paweł Mielecki, po nim  ks. Włodzimierz  Szumiec, ks. Jarosław Łabęda i ponownie ja - Ks. Włodzimierz .
Schola skupia młodych ludzi w wieku od pięciu do piętnastu lat. Uczestniczy w festiwalach, konkursach i przeglądach pieśni religijnych. Między innymi w Sacrosongu w 2009 roku zdobyła drugie miejsce oraz wyróżnienie na festiwalu Pieśni o Miłosierdziu Bożym w Chełmku. W swoim dorobku ma wydanie płyty z kolędami w 2009 pt. "Niech kolęduje z nami cały świat".


Głównym celem działalności "Katarzynek" jest śpiew na chwałę Bożą podczas niedzielnych mszy świętych i uroczystości świątecznych zgodnie z przesłaniem św. Augustyna "Kto śpiewa, ten dwa razy się modli".
Aniołami naszej scholi są Pani Ania Widełka i Pan Maciej Trzciński! Prowadzą spotkania, przygotowują liturgię mszy świętej o godz. 11.00 na niedzielę, oddają swój czas i serce zupełnie bezinteresownie a raczej interesownie tzn. na chwałę Bożą.

BIERZEMY UDZIAŁ W LITURGII MSZY ŚWIĘTEJ NIEDZIELNEJ O GODZINIE 11.00
 

Czekamy na wszystkich, którzy chcieliby pośpiewać na Bożą chwałę i poznać nowych ludzi. Przyjdź w niedzielę o 10.00 na próbę do sali na plebanii . Poproś rodziców! Rodziców prosimy!

Rodzice! Pomóżcie swoim dzieciom być blisko Jezusa i Maryi u stóp św. Katarzyny naszej Patronki !

Pani Ania i Pan Maciej to ANIOŁY, NIE WIERZYCIE?

TO PRZYJDŹCIE I ZOBACZCIE SAMI!!

w Każdą Pierwszą Niedzielę miesiąca indywidualne błogosławieństwo każdego dziecka. Zapraszam rodziców z najmniejszymi pociechami!

 

NA NOWY ŚPIEWNY SEZON AD 2017/2018

ZAPRASZAMY  WSZYSTKICH,

KTÓRZY CHCIELIBY DOŁĄCZYĆ DO  SCHOLI " KATARZYNKI",

CHŁOPCÓW I DZIEWCZYNKI,

MAMY OTWARTE DRZWI I SERCA.

WITAMY Z UŚMIECHEM I RADOŚCIĄ KAŻDE DZIECKO,

MAŁE I DUŻE. 

CZEKAMY W KAŻDĄ NIEDZIELĘ  GODZ. 10.00 W SALCE POD PLEBANIĄ

 

AMEN.

Pamiętam JEŚLI pamiętam o Was w modlitwie!
Ks. Włodzimierz  

 

Dziś mamy