Parafia Św. Katarzyny

W NOWYM TARGU

 

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

21.04. 2019 AD

                  

Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy wymagały wiele trudu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą, pracą   i sercem  pomagali przygotować oraz  godnie przeżyć wydarzenia Triduum  Paschalnego. 

Wszystkim składamy serdeczne : Bóg zapłać!

 

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

 

-  Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. jak w niedzielę. Składka na tacę przeznaczona  tradycyjnie na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie.

-  W oktawie Wielkanocy przed Mszą św. wieczorną będzie odprawiana nowenna poprzedzająca uroczystość  Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

- W PIĄTEK po Mszy Świętej wieczornej Procesja Światła wokół kościoła. Procesje te odbywać się będą  przez cały okres wielkanocny. Z racji obchodzonej oktawy w piątek nie ma  postu.

 

 1. Ponadto:

Zapraszamy na Wielkanocny Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia 28 kwietnia o godz. 15.00 w altance Parku Miejskiego. Przewidziane atrakcje dla dzieci.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 

Drodzy Parafianie i Goście!

Chrystus Zmartwychwstał!  Prawdziwie Zmartwychwstał!

Niech On króluje w naszych sercach, obdarza potrzebnymi łaskami

w trudach codzienności, błogosławi nam i naszym rodzinom w drodze do Domu Miłosiernego Ojca. Bądźcie radosnymi i odważnymi świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Alleluja. Alleluja

 

 

Ks. Proboszcz  Zbigniew Płachta

SPOWIEDŹ W WIELKIM TYGODNIU

 

 

WIELKI PONIEDZIAŁEK – ŚW.KATARZYNA

6.30 – 8.00; 17.00 – 19.00

 

WIELKI WTOREK – ŚW.KATARZYNA

8.00 – 12.00; 14.00 – 20.00

 

WIELKA ŚRODA

SPOWIEDŹ DEKANALNA - KOŚCIÓŁ NSPJ

8.00 - 12.00; 14.00 – 18.00

 

WIELKI CZWARTEK - ŚW.KATARZYNA

21.00 – 24.00

 

WIELKI PIĄTEK – ŚW. KATARZYNA

7.00 – 9.00

21.00 – 5.00

6  Niedziela   Wielkiego  Postu

PALMOWA - M ĘKI  PAŃSKIEJ - 14.04. 2019 r.

 1. Umocnieni na duchu łaską rekolekcji parafialnych rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczysta procesja przed Mszą św. o godz. 1100, gromadzimy się o godz. 1040 przed Grotą Matki Bożej w Ogrodzie Różańcowym.

Ofiary składane dzisiaj na tacę, to Parafialna składka inwestycyjna.

Gorzkie Żale o godz15.00; w czasie nabożeństwa będzie zbierana ofiara na przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu – ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać!”.

Po Mszy św. wieczornej Misterium Pasyjne.

W Wielki Wtorek możliwość spowiedzi w godzinach od 8.00 do 12.00 i po południu od 14.00 do 18.00.

 1. W Wielką Środę przed Mszą św. wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do tego dnia prosimy zainteresowanych załatwić wszystkie sprawy kancelaryjne. Po Mszy św. spotkanie osób, które podejmą Wartę przy Bożym Grobie.

 

 1. TRIDUUM PASCHALNE.

 

     Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Rano pielgrzymka kapłanów i Liturgicznej Służby Ołtarza do Łagiewnik na Mszę Krzyżma Świętego. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1600 i 1900. Po złożeniu Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy rozpoczęcie adoracji: o godz. 2100 – Koło Misyjne i Straż Honorowa NSPJ, o godz. 2200 Akcja Katolicka, o godz. 2300 -  Dziewiczy Orszak Baranka. Zakończenie adoracji o północy.

     Składka w duchu bratniej miłości na pomoc charytatywną w naszej Parafii.

 

Wielki Piątek - Adoracja w Ciemnicy od godz. 700. Jutrznia o godz. 800. Droga Krzyżowa o godz. 900 dla dzieci, uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum i młodzieży zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 1500  i początek Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.  O godz. 2300 Droga Krzyżowa którą prowadzi Akcja Katolicka . Liturgię Wielkiego Piątku sprawujemy o godz. 1600 i 1900 później śpiew Gorzkich Żali ,  Adoracja Młodzieży o godz. 2200. Adoracja Odnowy w Duchu Św. od godz. 2400. Franciszkański Zakon Świeckich od godz. 500.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Składka na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 

Wielka Sobota Trwa adoracja przy Grobie Pańskim. Jutrznia o godz. 800. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych co pół godziny od godz. 900 do godz. 1300. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. Liturgię Paschalną rozpoczniemy o godz. 2100. Prosimy o przyniesienie świec. Na zakończenie liturgii Procesja Rezurekcyjna wokół Rynku.

W czasie Triduum Paschalnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

* w Wielki Czwartek – modląc się przy Ciemnicy „Przed tak wielkim Sakramentem”

* w Wielki Piątek - uczestnicząc w adoracji krzyża,

* w Wigilie Paschalną – biorąc udział w odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych .

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.  Uroczyste nieszpory o 1715.Poniedziałek wielkanocny Msze święte jak w niedzielę.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy religijnej: w tygodniku „ Niedziela” opowieść o Chrystusie, który był zesłańcem; w tygodniku „Gość niedzielny” piękne wyjaśnienie tajemnic Triduum Paschalnego; w tygodniku rodzin katolickich „ Źródło” o sakramencie pokuty ;dla dzieci starszych w „Małym Gościu” dodatek - płyta „Arki Noego” i dla dzieci „ Ola i Jaś” z dodatkiem.

 

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa, głębokiego przeżycia Tajemnic dotyczących wydarzeń  Paschalnych i umocnienia w wierze.

 

Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta

5 Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019 AD

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.Rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne, które prowadzi ks. dr Piotr Sokołowski.

Ten święty czas  jest darem łaski miłosiernego  Ojca dla każdego z nas. Starajmy się tak zaplanować te najbliższe dni, aby  uczestniczyć w katechezach i nabożeństwach. Program rekolekcji jest wystawiony przy wyjściu z kościoła obok gazet, w gablocie i na stronie internetowej Parafii.

Dziś Gorzkie Żale o godz. 1500 i Msza święta.

W Niedzielę Palmową po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 Misterium Męki Pańskiej.

 

 1. Kalendarz liturgiczny i parafialny:

 

- w środę dzień parafialnej spowiedzi; spowiadamy od 830-1200 i od 1400-2000. Nie odkładajmy spowiedzi,  abyśmy w stanie łaski uświęcającej mogli uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

- w środę przed Mszą świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

Naszą wdzięczność za trud głoszenia nauk rekolekcyjnych będziemy mogli okazać, jak w tradycji bywało, składając ofiary na tacę na Mszach świętych we środę.

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne:

 

- W tym tygodniu Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 1600 dla dzieci i o 1730 . Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta 12 kwietnia w piątek, rozpoczęcie o godz. 19.00 przy kościele NSPJ . W naszym kościele nie będzie w najbliższy piątek  nabożeństwa Gorzkich Żali o godz.20.00. Natomiast o 21.00 będzie Msza święta na rozpoczęcie ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

 

 1. Przyszła niedziela – 14 kwietnia to Niedziela Męki Pańskiej – poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Uroczysta procesja będzie przed Mszą św. o godz. 1100, gromadzimy się z palmami, jeżeli będzie dobra pogoda przed Grotą Matki Bożej w ogrodzie Różańcowym o godz. 1040, a po Mszy św. konkurs na najmniejszą , najwyższą  i na najpiękniejszą palmę.
 2. W przyszłą niedzielę Parafialna składka inwestycyjna przeznaczona na kontynuowanie prac związanych z remontem starej plebanii. W minionym tygodniu wymienione zostało drewniane ogrodzenie przed kościołem. Natomiast składka na Gorzkich Żalach w niedzielę Palmową będzie przeznaczona  na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 3. Spotkanie osób, które podejmą Wartę przy Bożym Grobie w Wielką Środę 17 kwietnia po Mszy św. wieczornej.
 4. Państwowa Szkoła Muzyczna w Nowym Targu zaprasza w dniu 11 kwietnia o godz. 18.00 na koncert pt.:”Stabat Mater” z cyklu Młoda Podhalańska Filharmonia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w tygodniku „ Niedziela” o relikwiach katyńskich; w tygodniku „Gość niedzielny” jako dodatek piękny film o żołnierzu, grzeszniku i świętym Ignacym Loyola ; w tygodniku rodzin katolickich „ Źródło” wyjaśnienie na temat :czym są Mszę święte Dworu Niebieskiego. , w miesięczniku „Cuda i Łaski” o wydarzeniu eucharystycznym w Legnicy ; dla dzieci „ Ola i Jaś” z dodatkiem.

Jest nowy numer naszej rodzinno-parafialnej gazety „U Św. Katarzyny”, starajmy się, aby znalazła swe miejsce w każdym domu.

 

Wszystkim naszym Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz dobrego i spokojnego tygodnia.

 

Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta

REKOLEKCJE

07 – 10.04.2019 AD

PARAFIA ŚWIĘTEJ KATARZYNY

 

PONIEDZIAŁEK 8 KWIETNIA

 

8.00, MSZA ŚW. Z NAUKĄ   REKOLEKCYJNĄ

13.30,  SPOWIEDŹ I MSZA ŚW. DLA OSÓB STARSZYCH I CHORYCH

18.00, MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ

20.00, NAUKA REKOLEKCYJNA DLA MŁODZIEŻY UCZĄCEJ SIĘ, STUDIUJĄCEJ I PRACUJĄCEJ

 

WTOREK 9 KWIETNIA

 

8.00, MSZA ŚW. Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ

18.00, MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ

20.00, NAUKA REKOLEKCYJNA DLA MŁODZIEŻY UCZĄCEJ SIĘ, STUDIUJĄCEJ I PRACUJĄCEJ

 

ŚRODA 10 KWIETNIA

 

DZIEŃ SPOWIEDZI REKOLEKCYJNEJ

 8.30 – 12.00  14.00 – 20.00.

 

8.00, MSZA ŚW. Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ

18.00, MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ

20.00, MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ DLA MŁODZIEŻY UCZĄCEJ SIĘ, STUDIUJĄCEJ I PRACUJĄCEJ

 

NA MSZACH ŚWIĘTYCH TACA REKOLEKCYJNA.

 

REKOLEKCJE GŁOSI

 1. DR PIOTR ARTUR SOKOŁOWSKI SVD

 

DUCHU ŚWIĘTY PRZYJDŹ, PROSIMY!

4 Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019 AD

Ogłoszenia duszpasterskie.

Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na „Otwarte Uwielbienie”.

 1. Kalendarz liturgiczny i parafialny:

- w poniedziałek 1 kwietnia rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 1 oraz uczniów Szkoły Prywatnej MCE

- we wtorek wspomnienie Św. Franciszka z Pauli, pustelnika. W 14 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II Związek Podhalan oddział w Nowym Targu zaprasza 2 kwietnia o  godz. 21.00 na Watrę Pamięci , która zapłonie na szczycie stoku narciarskiego „Zadział”;

- we środę przed Mszą św. Wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

- w czwartek wspomnienie św. Izydora, biskupa i doktora Kościoła;

- w piątek wspomnienie Św. Wincentego Ferreriusza, kapłana.  Msza św. wieczorna o godz.18.00 z modlitwami o uzdrowienie, które prowadzi o. Pacyfik OFM.

- w sobotę odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 8.00

- W kościele NSPJ w Nowym Targu odbędą się rekolekcje dla związków niesakramentalnych zapraszamy w sobotę 6 kwietnia na godz.20.00 i w niedzielę 7 kwietnia na godz. 21.00.

 

 Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

 1. Gorzkie Żale:

- w piątek o godz. 20.00

- w niedzielę o godz. 1500, a po nich Msza święta.

 1. Droga Krzyżowa :

- w piątek: o godz. 1600 dla dzieci, o 1730dla młodzieży i dorosłych, i o 19.30 prowadzona przez Akcję Katolicką,

- w niedzielę po Mszy św. o 1230 prowadzona przez Franciszkański zakon Świeckich.

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczynamy w 5 Niedzielę Wielkiego Postu tj.7.04 i kończymy spowiedzią parafialną w środę 10.04. Przy gazetach wyłożone są programy naszych rekolekcji wielkopostnych i Triduum Paschalnego.
 2. W Niedzielę Palmową, po Mszy św. O godz.11.00 konkurs na najmniejszą, największą i najpiękniejszą palmę. W konkursie będą oceniane tylko palmy wykonane własnoręcznie.

 

 1. Ponadto:
 2. W ramach Akcji Caritas Archidiecezji Krakowskiej ofiary złożone za baranki, które są wystawione na bocznym ołtarzu, zostaną wykorzystane na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.
 3. Serdecznie podziękowanie składamy za ofiary w wysokości 5637 złotych, złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na rzecz pomocy polskim misjonarzom. Bóg zapłać!
 4. Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu serdecznie zaprasza we wtorek 2 kwietnia o godz. 9.00 na obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Szczegóły na plakacie pod dzwonnicą.
 5. Starostwo Powiatowe w Nowym targu zaprasza w czwartek 4 kwietnia na godz. 18.00 do Galerii Sztuki BWA Jatki na wykład Pana Marka Fryźlewicza pt:”Kto i jak kształcił elity II RP”.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tygodniku ”Niedziela”o najstarszej kobiecie w Małopolsce i jako dodatek Karta Praw Rodziny, w tygodniku „Gość niedzielny” o nowym filmie, który wchodzi na ekrany kin w Polsce pt:”Miłość i miłosierdzie” ; w tygodniku rodzin katolickich „Źródło” o wspaniałej akcji na rzecz hospicjum w Krakowie pt:”Pola Nadziei” a dla dzieci „Ola i Jaś” z dodatkiem.
 7. W miesiącu marcu odeszli do Domu Ojca śp.:Janina Giełczyńska, Józef Węgrzyniak i Jakub Sulka. Polećmy tych zmarłych miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wytrwałości

w realizacji wielkopostnych postanowień .

 

Ks. Zbigniew Płachta, proboszcz

3 Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019 AD

Ogłoszenia duszpasterskie.

 Dzisiaj w naszej Parafii obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem : „Misjonarze mocą Ducha”. Będzie można wesprzeć polskich misjonarzy głoszących Ewangelię w różnych częściach świata nie tylko modlitwą, postem, cierpieniem ale i ofiarą złożoną do puszki przy wyjściu z kościoła.

Nowotarska Grupa Mieszkańców „Pamięć” zaprasza dzisiaj na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu barda Andrzeja Kołakowskiego, który odbędzie się w naszym kościele Parafialnym Św. Katarzyny o godz. 16.30.

Kalendarz liturgiczny i Parafialny:

- w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Obchodzimy w tym dniu „ Dzień Świętości Życia”. Po każdej Mszy świętej można przystąpić do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest dzieło modlitwy. Przez dziewięć miesięcy odmawiamy dziesiątkę różańca i modlitwę za dziecko zagrożone śmiercią, którego imię zna tylko Bóg, wierząc, że rodzice tego dziecka zmienią zdanie  i narodzi się nowy człowiek. Już dzisiaj z zakrystii można zabrać deklaracje przystąpienia do dzieła Duchowej Adopcji.

Msze święte w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

    Gorzkie Żale:

      - w piątek o godz. 2000

      - w niedzielę o godz. 1500, a po nich Msza święta.

    Droga Krzyżowa :

- w piątek: o godz. 1600 dla dzieci, o 1730dla młodzieży i dorosłych,

   o 1930 – prowadzona przez Akcję Katolicką,

- w niedzielę po Mszy św. o 1230 prowadzona przez Franciszkański Zakon

   Świeckich.

  Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczynamy w 5 Niedzielę Wielkiego Postu tj.7.04 i kończymy spowiedzią parafialną w środę 10.04.

W Niedzielę Palmową, po Mszy św. O godz.11.00 konkurs na najmniejszą, największą i najpiękniejszą palmę. W konkursie będą oceniane tylko palmy wykonane własnoręcznie.

 Ponadto:

 a. W ramach Akcji Caritas Archidiecezji Krakowskiej ofiary złożone za baranki, które są wystawione na bocznym ołtarzu, zostaną wykorzystane na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

b. Parafia Św. Jana Pawła II zaprasza na Misterium Męki Pańskiej. Bilety wstępu można odebrać z zakrystii.

c. W imieniu rodziny Klamerusów poszkodowanej w pożarze domu, dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w wysokości 7 499 złotych, 20 groszy i 1 euro. Bóg zapłać!

d.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tygodniku ”Niedziela” o narodowym Dniu Świętości życia , w tygodniku „Gość niedzielny” jako dodatek pomoc w przygotowaniu się do spowiedzi  ; w tygodniku rodzin katolickich „Źródło” o tym, jak radzić sobie z pokusą , w miesięczniku „Arka” o Św. Gemmie Galgani – córce boleści;   dla młodzieży „Droga” o horoskopach i wróżkach a dla dzieci „Ola i Jaś” z dodatkiem.

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wytrwałości

w realizacji wielkopostnych postanowień .

Ks. Zbigniew Płachta, proboszcz

 

 

2 Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019 AD

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

 1. Dziś imieniny obchodzi nasz Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta. W imieniu całej wspólnoty Parafialnej i wszystkich księży współpracujących, życzymy Księdzu Proboszczowi zdrowia oraz mocy Bożego Ducha w wypełnianiu pasterskich obowiązków.

 Dzisiaj przypada także wspomnienie Św. Patryka, biskupa.  W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem : „Misjonarze mocą Ducha”. Będzie można wesprzeć polskich misjonarzy głoszących Ewangelię w różnych częściach świata nie tylko modlitwą, postem, cierpieniem ale i ofiarą złożoną do puszki przy wyjściu z kościoła.

 1. 2. Wszystkim darczyńcom składamy szczere i serdeczne podziękowanie za ofiary w wysokości 10247 złotych złożone w czasie parafialnej składki inwestycyjnej w ubiegłą niedzielę.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
 2. Gorzkie Żale:

      - w piątek o godz. 2000

      - w niedzielę o godz. 1500, a po nich Msza święta.

 1. Droga Krzyżowa :

- w piątek: o godz. 1600 dla dzieci, o 1730dla młodzieży i dorosłych,

   o 1930 – prowadzona przez Akcję Katolicką,

- w niedzielę po Mszy św. o 1230 prowadzona przez Franciszkański zakon

   Świeckich.

   Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwa pasyjnych i podejmowania osobistych postanowień  pokutnych. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 1. Kalendarz liturgiczny i parafialny:

- w poniedziałek wspomnienie Św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła;

- we wtorek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. wieczorna w intencji Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Targu;

- we środę przed Mszą Świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Parafia NSPJ zaprasza Na obchody 50 lecia Oazy nowotarskiej. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tygodniku ”Niedziela” o patronie mężczyzn oraz o pracy polskich misjonarzy, w tygodniku „Gość niedzielny” o fałszywych oskarżeniach i niesprawiedliwych osądach; w tygodniku rodzin katolickich „Źródło” wyjaśnienie : co znaczy zmarnować łaskę?, dla dzieci starszych” Mały Gość” z wielkopostnym kalendarzem;  dla dzieci „Ola i Jaś” z dodatkiem i „Misyjne Drogi”.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca : śp. Janina Giełczyńska, Józef Węgrzyniak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień .

Ks. Zbigniew Płachta, proboszcz

1 Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019 AD

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

Dzisiejsze ofiary na tacę, to Parafialna składka inwestycyjna. Wszystkim ofiarodawcom składamy szczere : Bóg zapłać!

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
 2. Gorzkie Żale:

      - w piątek o godz. 2000

      - w niedzielę o godz. 1500, a po nich Msza święta.

 1. Droga Krzyżowa :

- w piątek: o godz. 1600 dla dzieci, o 1730dla młodzieży i dorosłych,

   o 1930 – prowadzona przez Akcję Katolicką,

- w niedzielę po Mszy św. o 1230 prowadzona przez Franciszkański zakon

   Świeckich.

   Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwa pasyjnych i podejmowania osobistych postanowień  pokutnych. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 1. Kalendarz liturgiczny i parafialny:

- we środę przed Mszą świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.Po Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebanii.

- w piątek wspomnienie Klemensa Marii Hofbauera, kapana.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tygodniku ”Niedziela” o  Funduszu sprawiedliwości oraz historia nawróconej modelki, w tygodniku „Gość niedzielny” co robić, gdy budzą się upiory oraz o sędziach pokoju; w tygodniku rodzin katolickich „Źródło” o Komunii świętej na rękę, w miesięczniku „Cuda i łaski Boże” o uzdrowieniu małej Lidki ;  dla dzieci „Ola i Jaś” z dodatkiem.

Są jeszcze ostatnie egzemplarze naszej Parafialnej gazety „U Św. Katarzyny”, która zawiera wiele interesujących informacji, ciekawe historyczne zdjęcia , intencje mszalne na marzec. Gazeta jest wystawiona na bocznym ołtarzu Matki Bożej i zawiera dodatek, którym jest film pt.”Największy z cudów”. Jest też wiekopostna zdrapka,/ ostatnie sztuki/, która pozwoli całym rodzinom na dobre i owocne przeżycie tego świętego czasu. Zachęcamy do odważnego skorzystania z tej propozycji.

 

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień .

 

Ks. Zbigniew Płachta, proboszcz

 

10.03

2019

 

Msza Święta

 

6.30

 

 

KS.WŁODZIMIERZ

 

8.00

 

 

KS.PRAŁAT JAN

KS.ŁUKASZ

 

9.30

KS.PROBOSZCZ

KS.ŁUKASZ

O.JOACHIM

KS.WŁODZIMIERZ

 

11.00

 

 

KS.PRAŁAT JAN

KS.WŁODZIMIERZ

 

12.30

 

 

KS.PROBOSZCZ

O.JOACHIM

 

15.00

 

 

KS.DR PIOTR

 

18.00

 

 

KS.PROBOSZCZ

8 Niedziela zwykła  03.03.2019 AD

Ogłoszenia Duszpasterskie.

 

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca , po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo pokutne w ramach  nabożeństwa 40 – godzinnego przygotowujące do Wielkiego Postu. Po Mszy wieczornej „Otwarte uwielbienie”.

 

Rozpoczyna się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej: w tym roku trwać on będzie do 16 czerwca, tj. do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

 

Od jutra rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Przed nami ŚRODA POPIELCOWA, która  rozpoczyna okres Wielkiego Postu.

Msze Św. w tym dniu: 630, 800, 930,  1600, 1800 i 1930. W czasie każdej Mszy obrzęd poświęcenia i posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy. Kancelaria w środę będzie nieczynna.

Zachęcamy  do uczestnictwa w nabożeństwach  wielkopostnych:

 *Droga Krzyżowa w piątek: o 1600 dla dzieci, o 1730 i 1930  dla młodzieży

 i starszych. W niedziele po Mszy św. o godz. 1230 , którą prowadzi III Zakon Franciszkański Świeckich.

*Gorzkie Żale w piątek o godz. 2000  i w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 1500.

 

Ponadto:

- w poniedziałek Święto Świętego Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej;NA Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 i 3 gimnazjum.

- we wtorek  Msza Święta wieczorna z modlitwami o uzdrowienie, którym przewodniczy o. Witko.

 - we środę przed Mszą świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę świętą o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.

- we czwartek wspomnienie Świętych Perpetuy i Felicyty, męczennic;

- w piątek wspomnienie Św. Jana Bożego;

- w sobotę wspomnienie Św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy.

Szkoły podstawowe rozpoczęły rekrutację uczniów na nowy rok szkolny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń pod dzwonnicą.

 

W miesiącu lutym odeszli do Domu Ojca ś.p : + Bronisław Fryźlewicz, + Irena Trofimiuk, + Maria Pyzowska, polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tygodniku ”Niedziela” o lichwiarzach, którzy powinni trafić do więzienia, w tygodniku „Gość niedzielny” o młodych niezłomnych wyklętych; w tygodniku rodzin katolickich „Źródło” o Popielcu, który jest ratunkiem i nadzieją ;  dla dzieci „Ola i Jaś” z dodatkiem.

Jest nowy numer naszej Parafialnej gazety „U Św. Katarzyny”, który zawiera wiele interesujących informacji, ciekawe historyczne zdjęcia , intencje mszalne na marzec. Zachęcamy, aby gazeta znalazła się w każdym domu naszej Parafii, nakład jest niewielki – tylko 200 sztuk. Gazeta jest wystawiona na bocznym ołtarzu Matki Bożej i zawiera dodatek, którym jest film pt.”Największy z cudów”.

 

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i podjęcia mądrych i roztropnych postanowień na czas wielkiego Postu.

 

Ks. Zbigniew Płachta, proboszcz

7 Niedziela zwykła – 24.02.2019 AD

Ogłoszenia duszpasterskie.

 1. Dziś o godz. 17.30 drugie nabożeństwo pokutne przygotowujące do Wielkiego Postu, w ramach nabożeństwa 40 godzinnego. Serdecznie zapraszamy na chwilę modlitwy i zadumy. Po Mszy świętej wieczornej „Otwarte uwielbienie”.

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary w wysokości 8873 złote, złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać  wszystkim darczyńcom i dobrodziejom!

 1. Kalendarz liturgiczny i parafialny:

- we wtorek na Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 7

- we środę przed Mszą świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- w czwartek możliwość spowiedzi od godz. 17.00.

- w pierwszy  piątek miesiąca spowiedź od godz. 15.00, dodatkowa Msza święta o godz. 16.00, na Mszy świętej o godz. 18.00 modlimy się w intencji „ Żołnierzy wyklętych”, a godz. 20.00 Msza święta i rozpoczęcie całodobowej adoracji.

- w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.00 odwiedzamy chorych z Najświętszym Sakramentem . Msza święta wieczorna wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za okazane zniewagi.

Zapraszamy do biblioteki parafialnej, która jest otwarta w każdy czwartek od godz. 16.00 do 18.00.

Starosta Nowotarski zaprasza do korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej. Szczegóły na plakacie pod dzwonnicą.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tygodniku ”Niedziela” o pamięci dla żołnierzy wyklętych, w tygodniku „Gość niedzielny” wstrząsająca historia życia ks. Józefa; w tygodniku rodzin katolickich „Źródło” o sakramencie namaszczenia chorych; w miesięczniku „Arka” o sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej; dla młodzieży miesięcznik „Droga” a dla dzieci „Ola i Jaś” z dodatkiem.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Pyzowską. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

Naszych Gości i Parafian powierzamy przemożnej opiece Matki Bożej i wstawiennictwu naszej Patronki Św. Katarzyny z Aleksandrii.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w tygodniu, który rozpoczynamy!

Ks. Zbigniew Płachta, proboszcz.

6 Niedziela zwykła – 17.02.2019 AD

Ogłoszenia duszpasterskie.

Dziś przypada wspomnienie Świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17.30 nabożeństwo pokutne przygotowujące do Wielkiego Postu.

Po Mszy Świętej o godz. 11.00 przedstawienie teatrzyku kukiełkowego pt.”Dobre uczynki” zapraszamy rodziny z dziećmi.

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary w wysokości 7781 złotych , złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać !Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom.

Dziękujemy także za serdeczne i życzliwe przyjęcie kolędników Maruszyny, których gościliśmy w ubiegłą niedzielę na Mszach świętych po południu.

 1. Kalendarz liturgiczny:

- we wtorek o godz. 18.00 Msza Święta z modlitwami o uzdrowienie, które prowadzi o. Pacyfik;

- we środę przed Mszą Świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

- w czwartek wspomnienie Św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła;

- w piątek Święto Katedry Św. Piotra , Apostoła;

- w sobotę  wspomnienie Św. Polikarpa, biskupa i męczennika oraz wspomnienie Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy do biblioteki parafialnej, która jest otwarta w każdy czwartek od godz. 16.00 do 18.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tygodniku ”Niedziela” o nasilających się atakach na rodzinę , w tygodniku „Gość niedzielny” odpowiedź na pytanie: czy Pan Bóg potrzebuje naszego cierpienia? ; w tygodniku rodzin katolickich „Źródło” wyjaśnienia dotyczące spowiedzi ;dla dzieci starszych „Mały Gość” z kalendarzem na Wielki Post i dla dzieci „Ola i Jaś” z dodatkiem. Są jeszcze ostatnie egzemplarze naszej parafialnej gazety „U Świętej Katarzyny” , która zawiera wiele interesujących artykułów. Zachęcamy do nabycia gazety, aby znalazła się w każdym domu naszej Parafii.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Trofimiuk. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

Naszych Gości i Parafian powierzamy przemożnej opiece Matki Bożej i wstawiennictwu naszej Patronki Św. Katarzyny z Aleksandrii.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w tygodniu, który rozpoczynamy!

 

Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta

5 Niedziela zwykła – 10.02.2019 AD

Ogłoszenia duszpasterskie.

 1. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Św. Scholastyki. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nieszpory.

Dziękujemy za ofiary w wysokości 6892 złote złożone w ubiegłą niedzielę na tacę. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom  składamy serdeczne : Bóg zapłać!

Ks. Piotr Worwa , proboszcz Parafii  pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus we Lwowie dziękuje za ofiary złożone na budowę kościoła. Złożono 17620 złotych, 145 euro i 203 dolary. W każdy I wtorek miesiąca jest odprawiana Msza święta w intencji ofiarodawców.

 1. Kalendarz liturgiczny i parafialny:

- w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W ramach obchodów XXVII Światowego Dnia Chorego zapraszamy chorych i starszych do kościoła na Mszę świętą o godz. 10.00 i po południu o godz. 1530. Pół godziny przed Mszą świętą będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz możliwość spowiedzi a potem  Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy rodziny i opiekunów o pomoc w dotarciu do kościoła swoim podopiecznym.

- we wtorek na Mszę świętą wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum.

- we środę przed Mszą Świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej spotkanie Akcji katolickiej w salce na plebanii.

- w czwartek Święto Świętych Cyryla , mnicha i Metodego, biskupa , Patronów Europy.

- w sobotę wspomnienie  Najświętszej Maryi Panny.

- w przyszłą niedzielę rozpoczyna się nabożeństwo 40 – godzinne przygotowujące naszą wspólnotę parafialną do Wielkiego Postu.

 

W KAPLICY SZPITALA

Codziennie Msza św. o godz. 19:15 (w niedzielę również o 7:15).

W tym tygodniu

WE WTOREK O GODZ. 19:15 MSZA ŚW. ku czci Błogosławionej Pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej w intencji Chorych i Personelu Szpitala

W PIĄTEK O GODZ. 19:15 MSZA ŚW. o dary Ducha Świętego, uwolnienie i uzdrowienie dla Pacjentów Oddziału Leczenia Uzależnień (OLU)

(od godz. 17:30 spotkanie modlitewne ze wspólnotą charyzmatyczną „Kafarnaum”)  

W SOBOTĘ O GODZ. 14:00 MSZA ŚW. za Zmarłych Pacjentów Oddziału Medycyny Paliatywnej i  Hospicjum Domowego

 1. Ponadto:

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tygodniku ”Niedziela” historia świętego lekarza, w tygodniku „Gość niedzielny” o Maryi , która płacze nad światem; w tygodniku rodzin katolickich „Źródło” o pogotowiu opiekuńczym; w dwumiesięczniku „Miłujcie się” o uzdrowieniu za przyczyną św. Szarbela; w miesięczniku „Cuda i Łaski” o Matce Bożej Brzemiennej z Gdańska; dla dzieci „Ola i Jaś”z dodatkiem. Jest jeszcze nasza parafialna gazeta „U Świętej Katarzyny” zawierająca wiele przydatnych i ciekawych wiadomości, zawiera także kącik modlitewny w języku angielskim i kącik zagadkowy. Zachęcamy do nabycia gazety, aby znalazła się w każdym domu naszej Parafii.

Naszych Gości i Parafian powierzamy przemożnej opiece Matki Bożej z Lourdes i wstawiennictwu naszej Patronki Św. Katarzyny z Aleksandrii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa.

Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta

4 Niedziela zwykła – 03.02.2019 AD

Ogłoszenia duszpasterskie.

 1. Dziś wspomnienie Św. Błażeja biskupa i męczennika i Św. Oskara biskupa. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O godz. 17.30 nieszpory.

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary w wysokości 8475 złotych złożone w ubiegłą niedzielę na tacę. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom  mówimy : Bóg zapłać!

 1. Kalendarz liturgiczny i parafialny:

- we wtorek wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy, pobłogosławienie wody i chleba. Na Mszę świętą wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klasy 8, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

- we środę Wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy. Przed Mszą świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- w czwartek wspomnienie Św. Klary Szczęsnej, dziewicy.

- w piątek wspomnienie Św. Hieronima Emilianiego, kapłana i Św. Józefiny Bakhity, dziewicy.

- w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny.

 1. Ponadto:

Biuro pielgrzymkowe „Maja” organizuje pielgrzymkę -”Włochy Śladami Apostołów i Świętych”, szczegółowe informacje na plakacie pod dzwonnicą.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w tygodniku „Niedziela” o mistyczce Marcie Robin i o siostrach bezhabitowych; w tygodniku  rodzin katolickich „Źródło” o zapomnianym świętym Św. Melchiorze; w tygodniku „Gość niedzielny” opowieść o trzech niezwykłych powołaniach zakonnych oraz jako dodatek obrazek z modlitwą rodziców za dzieci . Jest nowy numer naszej parafialnej gazety „U Św. Katarzyny” a w nim m.in. historyczne zdjęcia z naszego miasta, opowieść o bohaterze Podhala i wiele innych ciekawych tematów. Zachęcamy do nabycia gazety.

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa , opieki Najświętszej Maryi Panny oraz naszej Patronki Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

 

Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta

3 Niedziela zwykła – 27.01.2019 AD

Ogłoszenia duszpasterskie.

 1. Dziś wspomnienie Św. Anieli Merici, dziewicy. Na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy gościć chór „Gorce”. Na bocznym ołtarzu Matki Bożej wystawione są świece gromniczne i kalendarze - ofiara dobrowolna. O godz. 17.30 nieszpory.
 2. Kalendarz liturgiczny i parafialny:

- w poniedziałek wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

- w środę przed Mszą Świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

- w czwartek wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana. Jest on patronem wychowawców.;  możliwość spowiedzi od godz. 17.00;

- w I piątek spowiedź od godz. 15.00, dodatkowa Msza Święta o godz. 16.00 oraz o godz. 20.00 i rozpoczęcie całonocnej  adoracji.

- w sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej . Jest to XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne. Msze święte według porządku świątecznego o godz. 6.30, 8.00, 9.30 11.00  oraz o godz.16.00 i 18.00 w intencji naszego miasta. Na Mszach świętych popołudniu gościć będziemy  kolędników z Maruszyny.

- z racji I soboty miesiąca odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00.

- w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie książeczek dla dzieci I Komunijnych

 

W KAPLICY SZPITALA:

- Msza św. w każdą niedzielę o godz. 7:15 i 19:15. W dni powszednie o godz. 19:15.

- W każdy piątek od godz. 17:30 spotkanie modlitewne ze wspólnotą charyzmatyczną "Kafarnaum".

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 1. Ponadto:

- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowym Targu serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi i dziadkami,  w dniu 31 stycznia w czwartek na godz. 18.00 wszystkich miłośników wspólnego śpiewania,  na wieczór kolęd tradycyjnych i góralskich.

- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Targu zaprasza w dniu 1 lutego na godz. 17.00 na wieczór kolęd pod hasłem” Kolędowanie to duszy uwrażliwianie”.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w tygodniku „Niedziela” wzruszająca opowieść o chorych na trąd; w tygodniku „Gość niedzielny” jako dodatek wspaniały film pt.”Bóg nie umarł 2”; w tygodniku rodzin katolickich „Źródło” o symbolice krzyża; dla młodzieży i rodziców miesięcznik „Droga” o samookaleczeniach i depresji; w miesięczniku „Arka”o mistycznych wizjach bł.Katarzyny Emmerich; dla dzieci „Ola i Jaś”.

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa , opieki Najświętszej Maryi Panny i wstawiennictwa naszej Patronki Św. Katarzyny.

 

Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

20 STYCZNIA 2019 r.

 

W Kościele Katolickim szczególny czas modlitwy za ludzi młodych zgromadzonych w Panamie i na całym świecie. Prośba do Boga o Ducha jedności dla chrześcijan.

Wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika oraz św. Sebastiana męczennika.

Nieszpory o godz. 1730.

 1. Kalendarz liturgiczny i parafialny:

W poniedziałek 21.01.2109 –wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W środę 23.01.2019 - przed mszą św. wieczorną nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W salce Ducha Świętego kurs ALPHA o godz. 18.30. Zapraszamy.

W czwartek 24. 01. 2019 – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła. Rektor Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu zaprasza w tym dniu na godz. 18.00  na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.Koncert odbędzie się w auli uczelni ul Kokoszków 71.

W piątek 25. 01. 2019 – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W sobotę 26. 01. 2019 – wspomnienie św. bp Tymoteusza i Tytusa.

W niedzielę – 27. 01. 2019 – wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy.

 

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  w tygodniku „Niedziela” wspomnienie o ks.Niedzielaku, w tygodniku „Gość niedzielny” obrazek z modlitwą dziadków za wnuki, w tygodniku rodzin katolickich „Źródło”o spotkaniu młodzieży w Panamie, dla dzieci starszych „Gość niedzielny” z modlitwą za babcię i dziadka, dla dzieci „Ola i Jaś”.

 

 1. Inne:

W dniach od 15 do 17.02.2019 odbędą się rekolekcje dla młodzieży w wieku od 13-18 lat, w Suchem koło Poronina. Zaprasza Wspólnota OASIS PODHALE. Więcej informacji na plakacie pod dzwonnicą.

Koncert „ Godny Cas”  sala widowiskowa MOKu występują Grojcowianie  z  Wieprza i Młode Podhale 26.01.2109 godz. 18.00.

 

Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Niech wspólna modlitwa i błogosławieństwo kapłańskie będą udziałem każdej rodziny naszej parafii.

 

Składka inwestycyjna z Niedzieli Chrztu Pańskiego na remont plebani to 9120 złotych i 1700 złotych złożone w kancelarii .Składamy serdeczne - Bóg zapłać.

 

 

 

Wszystkim Gościom i Parafianom a zwłaszcza tym, którzy przeżywają czas zimowych ferii, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny.

 

Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta

 

 

 

Dziś mamy